Bursele Telekom

Telekom Romania anunţă lansarea celei de-a opta ediții a programului ”Bursele Telekom”, în cadrul căruia zece studenţi vor beneficia de susținere financiară pe parcursul anului școlar 2017-2018. În această ediție programul este orientat către proiecte și performanță în domeniul științelor reale –  automatică și calculatoare, informatică, cibernetică, matematică, inginerie electrică, electronică, telecomunicații si tehnologia informației, fiind astfel în linie cu misiunea Telekom Romania de a inova și de a susține inovația în domeniul tehnologiei informațiilor și Internet of Things.

Programul ”Bursele Telekom” îşi propune să identifice tineri pasionaţi de domeniul pe care şi l-au ales pentru studii, cu rezultate şcolare foarte bune şi obiective de carieră foarte bine stabilite, care s-au făcut remarcaţi prin proiecte extracurriculare și activităţi de voluntariat.

Cei zece bursieri din această ediţie vor beneficia de câte o bursă anuală în valoare totală de 13.000 de lei, acordată pentru durata anului universitar 2017 – 2018.

Ediţia din acest an a programului “Bursele Telekom” se va desfăşura în perioada 15 decembrie 2017 – 14 februarie 2018, astfel:

15 decembrie 2017 – 15 ianuarie 2018  –  înscrierea proiectelor pe website-ul www.burseletelekom.ro;

6 februarie 2018 – anunţarea celor 20 de finaliști;

8-9 februarie 2018 – etapa de interviuri cu juriul;

14 februarie 2018 – anunţarea cîștigătorilor.